چند باور غلط درباره ی کاشت مو

چند باور غلط درباره ی کاشت مو

  • کاشت مو سرطان زاست!

این موضوع کاملا بی اساس است و به هیچ عنوان حقیقت ندارد.به طور کلی ماهیت کار کاشت موبه گونه ای است که با عوامل سرطان زا کوچکترین ارتباطی ندارد.لازم به ذکراست که از عوامل مهم در سرطان پوست میتوان به عوامل ژنتیک اشعه افتاب بعضی مواد معدنی مانند سیلیکون و آرسنیک و همچنین بیماری های ارثی اشاره کرد.

  • بعد از کاشت مو سردرد های بدی به وجود می آید!

در گذشته با توجه به استفاده ازلوازم غیر ظریف برای انجام کاشت امکان داشت فرد گاهی دچار سردرد های خفیف شود اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از لوازم ظریف و به روز این مشکل به طور کامل حل شده است.حتی میتوان گفت کاشت موی طبیعی باعث کاهش سردرد های میگرنی نیز میشود.

باید به این نکته اشاره کرد که طی یک الی دو روز بعد از کاشت فرد بدلیل جراحی دچار سردرد های کوتاه و خفیف شود که بسیارطبیعی ست و با مسکن های معمولی رفع میشود.

  • با کاشت موی طبیعی ازریزش موهای موجود نیزجلوگیری میشود!

به طور خلاصه میتوان گفت چنین چیزی امکان ندارد و برای وضعیت فعلی بیمار(موهای موجود)کاری جز تجویز داروهایی مثل ماینوکسیدیل و فیناستراید (اگر اثر کند) نمیتوان کرد.

لازم به ذکر است که اگر کاشت توسط فردی که فاقد صلاحیت علمی ست انجام شود امکان ریزش موهای فعلی فرد و آسیب رساندن به آنها وجود دارد اما در کل ریزش موی ژنتیکی فرد تحت تاثیر قرارنمیگیرد و سیر طبیعی خود را ادامه میدهد.

  • از موی دیگران میتوان برای کاشت استفاده کرد!

به علت تطبیق نبودن سیستم ایمنی وخصوصیات بافتی انسان ها با یکدیگر چنین پیوندی امکان ندارد و موهای شخص گیرنده را پس میزند.

مطالب مرتبط

درمان زگیل

درمان زگیل

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی زگیل ها هستند. همان غده های مزاحمی که پیش می آید به این راحتی ها درمان نشوند و بارها و بارها بعد از درمان مجددا جوانه بزنند. زگیل ها در هر قسمت از بدن رشد کنند. انواع و اندازه های گوناگونی دارند ممکن است تک و یا تجمع چندین زگیل باشند که به آنها زگیل خوشه ای می گویند. از ویژگی های آنها سطح پوست زبر و خشن آنهاست. درمان زگیل بسیار مهم و قابل انجام است.

چرا موهایم را گم کرده ام؟

چرا موهایم را گم کرده ام؟

ریزش مو همواره یکی از مسائل ناراحت کننده ای ست که ممکن است برای فرد اتفاق بیفتد و باعث نگرانی واضطراب او شود. در این مقاله میخواهیم به چند علت اصلی ریزش مو در زنان بپردازیم و راه حل مناسبی برای رشد مجدد مو و بازیابی آنها ارایه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *