پی آر پی مو

یکی دیگر از روش هایی که تاثیر چشم گیری در کاهش ریزش مو دارد و نیازی به تیغ جراحی نیست روش پی آر پی مو است.

پی آر پی در دهه ی ۷۰ میلادی متولد شده و در بسیاری از کاربرد های گوناگون پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در این روش مانند فرایند خونگیری از فرد خون گرفته می شود. ابتدا خون را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهند تا گلبول های قرمزاز پلاسمای آن جدا گردد، سپس پزشکان پلاسمای پلاکت دار را جدا کرده پلاکت ها را فعال و به جاهای مورد نظر تزریق می کنند. از مزایای استفاده از پی آر پی مو می توان به اثر موها-کاهش یافتن التهابی که خود میتواند به ریزش مو منجر شود و همچینین التیام بافت اشاره کرد.لازم به ذکر است که  انجام فرآیند پی آر پی مو معمولا  یک الی یک ساعت و نیم انجام میشود.

سوال:آیا PRP موی سر عوارض دارد؟

خوشبختانه میتوان گفت خیر زیرا در روش PRP از خون خود فرد استفاده میشود و به طبع مشکلی نخواهد داشت.اما ممکن است فرد در خفیف خونریزی نقطه ای و شاید قرمزی پوست حین تزریق حس کند.در برخی از موارد بعضی از بیماران از یک سردرد خفیف یک روزه شکایت میکنند که موقتی ست.

PRP برای چه کسانی مناسب نیست؟

تاکنون بیمارانی که شرایط انجام PRP را داشته اند.گزارشی مبنی بر عوارض جانبی این روش اعلام نکرده اند.بااین وجود PRPمناسب همه ی افراد نیست به طور مثال افرادی که دارای سابقه مصرف شدید الکل-دارو و مصرف سیگار هستند باید از انجام این روش خودداری کنند همچنین افرادی که دارای بیماری هایی چون :سرطان-بیماری پوستی مزمن-اختلال متابولیک(سوخت و ساز بدن)-اختلال سیستمی در بدن-عدم تعادل مایعات بدن-بیماری های کبد مزمن-عفونت های حاد و مزمن-سپسیس-هیپوفیبرینوژنمی و…گزینه مناسبی برای PRP نیستند.

تعداد جلسات درمانی PRP

میتوان گفت تعداد جلسات به سن و مقدار ریزش موی فرد بستگی دارد.به طور مثال افراد جوان در مقایسه با افراد مسن تر به تعداد جلسات درمانی کمتری نیاز دارند. ولی روی هم رفته هر جلسه PRP بافاصله ی۴ الی ۶ هفته انجام میشود.

مزایای روش PRP

  • سریع بودن دوره بازیابی
  • ایمنی بالای روش PRPو روشی ست مطمئن و قابل اتکا
  • نیازی به جراحی نیست.
  • عدم بیهوشی کامل و همچنین تزریق مسکن های قوی
  • به دست اوردن زیبایی ظاهری بدون هیچگونه عوارض یا دوران نقاهت طولانی

مطالب مرتبط

مزوتراپی

مزوتراپی

تقویت مو با مزوتراپی همانطور که میدانید امروزه ریزش مو مشکلی غیر قابل انکار و همگیری ست که زنان و مردان زیادی از آن رنج میبرند. از انجایی که مو گنجینه ای برای زیبایی هر فرد محسوب میشود افرادی که با نازکی و یا کم پشتی مو درگیر هستند میتوانند به کمک روش های ارائه […]

کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو کاملا طبیعی به طور معمول داشتن ابروهای پرپشت زیبایی خاصی به چهره ی افراد می بخشد. اما چیزی که امکان دارد برای یک فرد ازاردهنده باشد وجود ابروهای نازک و خالی ست که میتواند به دلایل مختلفی از جمله: اثرات ناشی از زخم ها، مسائل ژنتیک و برداشتن بیش از حد ابروها و… […]