لیفت پیشانی و لیفت ابرو

لیفت پیشانی و لیفت ابرو معمولا برای بازیابی جوانی،جوانسازی پوست و تناسب چهره به همراه جراحی های دیگر زیبایی انجام میشود.

همچنین میتوان گفت افراد جوانی که دارای افتادگی ابرو و یا حتی خطوط اخم عمیق در چهره به دلایلی از قبیل استرس و یا فعالیت ماهیچه ای هستند نیز میتوانند با استفاده از لیفت پیشانی ظاهر زیباتری داشته باشند.

چه افرادی برای لیفت پیشانی و لیفت ابرو مناسب هستند؟

 • افرادی که دارای ابروهای شل و افتاده هستند و ظاهرشان خسته و ناراحت به نظر میرسد.
 • افرادی که دارای خطوط عمیق افقی در پیشانی هستند.
 • افرادی که دارای خطوط اخم بین ابروها و بالای بینی خود هستند.
 • افرادی که چهره خشن عبوس و غمگینی دارند.

انواع لیفت پیشانی

روش های گوناگونی برای لیفت پیشانی وجود دارد که به چند مورد از آن میپردازیم.

 • لیفت کورنال

در این روش پزشک ابتدا برشی بر روی پوست از یک گوش تا گوش دیگر فرد ایجاد میکند سپس بر روی محل رویش مو یا از خط پیشانی برش میزند.یکی از نکات نامطلوب این روش ایجاد زخم بر روی پوست است و یکی دیگر بی حسی ایجاد شده روی پوست می باشد.

 • لیفت آندوسکوپیک

در این روش چند شکاف یا یک برش جراحی در پوست فرد به وسیله دستگاه آندوسکوپ زده میشود. دستگاه اندسکوپ یک لوله بلند و باریک است که در انتهای آن یک دوربین و چراغ متصل است. باید متذکر شد که کشیدگی پوست به وسیله اندوسکوپ کم است.

 • لیفت پیشانی با برش کوچک

در این روش نقاطی که به کشیده شدن بیشتری نیاز است از بالای محل رویش موی سر در قسمت پیشانی برش داده میشود.و برشی ازمیان پیشانی نداریم.این روش از روش کورنالی نوین تر و به روزتر است و همچنین مزیت مهم و کلیدی این متد این است که برش های ایجاد شده در قسمت کناره های صورت است و جای زخم قابل مشاهده نیست و این برای افراد خوشایند است.

روش های دیگر لیفت:

 • لیفت مستقیم ابرو
 • لیفت تمیورال
 • روش تثبیت ابرو
 • لیفت میدفورهد

قبل از لیفت پیشانی چه کنیم؟

لیفت پیشانی در کلینیک ها و بیمارستان ها انجام میگیرد و برای تسکین در حین عمل بیهوشی عمومی کمک کننده است.قبل از لیفت سیگار را کنار بگذارید چرا که سیگار کشیدن جریان خون را کاهش می دهد و برروی روند درمان تاثیر میگذارد (کند میکند)

مصرف دارو های خاص مانند آسپرین و داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی را متوقف کنید زیرا خونریزی را تشدید می کند.

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

روز اول مسکن هایی را که پزشکتان تجویز کرده است را مصرف و استراحت کنید. از دستکاری و باز کردن شکاف ها و یا فشاردادن آنها جدا خودداری کنید.

برای کاهش درد شکاف های ایجاد شده از کمپرس سرد استفاده کنید.

پانسمان طی ۳ روز اول توسط پزشک باز میشود و بخیه طی ۷ الی ۱۰ روز کشیده میشوند اگر در شکاف ها و سوراخ رو به بهبود باشند شروع به خارش میکنند.لازم است که به هیچ عنوان به باند و شکاف را دست نزنید و بدون مشورت پزشک خود اقدامی از جمله حمام کردن،سشوار کردن موها و…نکنید.به علت لیفت پیشانی شما تا چند هفته متورم است که طبیعی ست.

اگر یکی از علایم تنگی نفس،درد سینه،ضربان نامنظم قلب داشتید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

آیا لیفت پیشانی عوارض دارد؟

خوشبختانه میتوان گفت که به ندرت مشکلی پیش می اید و به طور میانگین سالانه هزاران نفر لیفت خود را با موفقیت انجام میدهند و از نتایج آن بسیار راضی هستند.اما با این حال مشکلات احتمالی که ممکن است به ندرت پیش بیاید واکنش به مواد بیهوشی،عفونت خفیف، و تجمع خون زیر پوست (هماتوم) نام برد.

چند نکته تکمیلی برای لیفت پیشانی

۱)عمل لیفت پیشانی حدود یک الی دو ساعت طول میکشد.

۲)لیفت پیشانی با نخ،روشی غیر جراحی است که پوست پیشانی با استفاده از شکاف های کوچکی برروی آن و وارد کردن نخ درون پوست کشیده میشود که این میتواند هم پوست پیشانی را سفت تر کند هم اینکه ابروها را بالا بکشد.

۳)رو شهای متعددی برای برای لیفت پیشانی وجود دارد این که از کدام روش برای بیمار بهره گرفته شود به عواملی چون جنس و سن بیمار، وضعیت ابرو،میزان افتادگی،وضعیت چین چروک های پیشانی و انتظارات بیمار از عمل و… دارد.

۴)توجه داشته باشد که لیفت پیشانی همیشگی نیست و دوام ندارد.بالا رفتن سن و نور خورشید به پوست شما آسیب میرساند و صورت شما را شل و افتاده میکند.

۵)لیفت پیشانی برای کسانی که خط موهای بالا و سر طاسی دارند مناسب نیست.

۶)افرادی که لیفت را انجام میدهند تا سه هفته از رنگ کردن سر خود بپرهیزند.

عوامل موثر بر چین وچروک های پیشانی

بعضی از اتفافات هستند که باعث میشوند پوست صورت حالت ارتجاعی خود را به مرور زمان از دست دهد.پوست پیشانی حتی در ۳۰ سالگی فرد نیز میتواند دچار چین وچروک شود.

از جمله این اتفاقات میتوان به عوامل زیر اشاره کرد:

 • جاذبه زمین
 • در معرض خورشید قرار گرفتن به مدت طولانی
 • استرس
 • افزایش سن
 • فعالیت زیاد ماهیچه پیشانی

لیفت ابرو

لیفت ابرو به معنای بالابردن ابرو است که یک عمل زیبایی به شمار می اید و باعث میشود فرد چهره ای جوان تر و شاداب تر داشته باشد.همچنین باعث خوش حالت شدن ابروها، باز شدن چهره،درشت تر نشان دادن چشم ها می گردد.از آنجایی که این عمل روشی بدون درد و بدون عوارض است و نیازی به بستری شدن ندارد از محبوبیت بالایی برخوردار است.

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که در سنین ۴۰ تا ۶۰ سالگی به سر میبرند بیشتر متقاضی انجام این عمل هستند اما با این حال کسانی که ابروهای افتاده دارند و یا ابروهایشان به حالتی ست که چهره انها را اخمو یا غمگین نشان میدهد و خطوط ناهماهنگی دور ابرو و بین ابروهایشان وجود دارد و افرادی که پوست اضافی ابروهایشان به روی پلک قرار گرفته از کاندیداهای اصلی انجام این لیفت هستند.

از آنجایی که لیفت ابرو همانند لیفت پیشانی ست و برای بررسی و کسب اطلاعاتی از قبیل روشهای لیفت ابرو،عوارض،مراقبت های قبل و بعد و.. لیفت پیشانی را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

زاویه دار کردن فک و صورت

چهره زاویه دار طرفداران زیادی دارد و یکی از خوشایندترین اشکال چهره به شمار می رود. بسیاری از افراد از مربعی و یا پهن بودن تک و چانه خود حس خوبی ندارند. اگر دنبال چهره ای خوش فرم تر،زنانه تر،جذاب تر،هستید و میخواهید صورتتان اجزای متناسب و هماهنگی با هم داشته باشد، جراحی زاویه دار […]

درمان گودی و سیاهی چشم

همین طور که میدانید، سیاهی دور چشم یک وضعیت بسیار ناخوشایند و رایج است که افراد اعم از کودک، نوجوان و سالمند را تحت تاثیر خود قرار میدهد. داشتن سیاهی های دایره ای زیر چشم شما را نازیبا، ناسالم و حتی پیرتر از سن واقعیتان نشان میدهد. و این برای فردی که دچار این مشکل […]

زیبایی بینی بدون جراحی

طی سالیان اخیر عمل های زیبایی به خصوص زیبایی بینی در بین مردم دنیا بسیار رواج یافته و مردم ایران از این حیث پیشتاز این نوع عمل جراحی هستند. اهمیت و تاثیر فرم بینی در زیبایی بینی بدون جراحی بر روی زیبایی چهره فرد غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست چرا که […]