پروتز گونه

پروتز گونه

پروتز گونه از جمله خدمات زیبایی است که طرفداران بی شماری دارد.داشتن گونه های برجسته باعث دو چندان شدن زیبایی چهره می شود و میتواند جذابیت فرد را تا حدود بسیار زیادی تحت تاثیر قرار دهد.

از این رو در حال حاضر متقاضیان زیادی برای انجام این نوع پروتز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. به طور کلی پروتز گونه برجسته سازی گونه به روش غیر جراحی و برای حالت دادن و خوش فرم کردن گونه-بهبود ظاهر استخوان های گونه-جوان تر شدن ظاهر فرد و ایجاد توازن بین اعضای صورت است.

انواع پروتز گونه

پروتز گونه به سه صورت ارائه میشود:

  • گونه ای :

به طور مستقیم بر روی استخوان گونه قرار داده میشود و برجستگی بیشتری را نشان می دهد.

  • زیر گونه ای:

که گونه های پرتری را نشان میدهد و افتادگی یا لاغری گونه را برطرف می کند.

  • ترکیبی :

که باعث بهبود استخوان گونه میگردد. برخی از پروتزها را مثل پروتز هایی از جنس سیلیکون ها میتوان بعدها جدا کرد. اما برخی دیگر با بافت طبیعی استخوان در هم آمیخته میشوند و بخشی از ساختار گونه را تشکیل میدهند.

میتوان گفت بهترین روش برای پروتز گونه استفاده از نوع سیلیکونی است.هنگامی که سیلیکون روی استخوان قرار قرار میگیرد همانند استخوان به نظر می آید.از مزایای قابل توجه پروتز سیلیکونی نسبت به سایر میتوانیم به دو مورد زیر به طور مفصل اشاره کنیم:

۱-در صورت لزوم جدا و یا تعویض میشود بر خلاف پروتزهایی از جنس پلی متخلخل که در صورت نیاز به جداسازی با مشکلات بسیار زیادی مواجه میشویم.

۲-مزیت دیگر سیلیکونی بودن پروتز نرم بودن آن است چرا که به خوبی با آناتومی اندام های زیرین سازگار میشود و هیچگاه این احساس نمیشود که لب تیزی دارد برخلاف پروتز های سفت که با بافت به وجود آورنده سازگار نمیشوند و احتمال برآمدگی زیاد است.

انواع گونه گذاری

  • گونه گذاری به روش پروتز:

زمانی که پروتز گونه به همراه یکی از جراحی های پلاستیک مانند لیفت صورت- لیفت ابرو و یا لیفت پلک باشد امکان گذاشتن پروتز هااز طریق شکاف های ایجاد شده میسر است اما در صورتی که گونه گذاری به این روش همراه یکی از عمل های جراحی پلاستیک دیگر نباشد پروتز به کمک ایجاد شکاف های کوچکی در دهان یا زیر پلک در گونه قرار داده می شود.پروتز گونه در حفره های کوچکی که پزشک در بافت ایجاد کرده قرار میگیرد سپس شکاف های ایجاد شده را بخیه میزنند.بخیه ها به طور معمول بعد از ده روز کشیده میشوند و یا در صورت قرار گرفتن بخیه ها در دهان جذب میشوند.

  • گونه گذاری با ژل و چربی:

در این نوع گونه گذاری ابتدا چربی از برخی از قسمت های مورد تشخیص پزشک استخراج میشود و طی فرآیندی تمیز و آماده سازی میگردد.پزشک به وسیله ی تزریق چربی به گونه سرعت را بالا می برد و حجم ابتدایی را برمی گرداند.تزریق چربی کاملا بی خطر و بدون ضرر است چرا که از چربی خود فرد استفاده شده و در نتیجه به راحتی جذب میشود و در صورت تزریق صحیح تاثیرات مثبتی در درمان صورت لاغر دارد.ماندگاری تزریق چربی گونه از چند ماه تا چند سال میتواند متغیر باشد. از مزایای تزریق چربی میتوان به افزایش حجم گونه صورت که در اثر بالارفتن سن لاغر شدن و کاهش وزن صاف و افتاده شده است نام برد.

مراحل تزریق ژل

  • علامتگذاری:

ابتدا متخصص پوست و پرستارفرم صورت و رنگدانه های پوست فرد را ارزیابی میکنند و نواحی صورت را که قرار است گونه گذاری شود مورد بررسی قرار میدهند نقاط حساس و مهم صورت به عنوان محل های واجد شرایط تزریق علامت گذاری میشود.در ضمن از محل های مورد نظر عکس گرفته میشود.

  • تمیز کردن:

قسمت های تزریق ژل با مواد آنتی باکتریال شسته میشود.درد محل تزریق را میتوان باخنک کردن پوست پماد بی حسی کاهش داد.بیمار معمولا به خاطر بدون درد بودن عمل به خوبی تحمل میکند.

  • تزریق:

تزریق ژل و چربی در هر نقطه از صورت به طور معمول چند ٍثانیه طول میکشد. پس از انجام کامل عمل فرآیند ارزیابی و ماساژ دادن انجام میشود که در صورت لزوم گونه بیشتر تزریق شود.که در کل حداقل یک ساعن و حداکثر دو ساعت نیم طول میکشد.

  • پاکسازی:

بعد از رضایت کامل بیمار از انجام گونه گذاری خود تمام علامت ها پاک میشود و به منظور کاهش تورم و ناراحتی به بیمار کمپرس سرد داده میشود.

مطالب مرتبط

زاویه دار کردن فک و صورت

چهره زاویه دار طرفداران زیادی دارد و یکی از خوشایندترین اشکال چهره به شمار می رود. بسیاری از افراد از مربعی و یا پهن بودن تک و چانه خود حس خوبی ندارند. اگر دنبال چهره ای خوش فرم تر،زنانه تر،جذاب تر،هستید و میخواهید صورتتان اجزای متناسب و هماهنگی با هم داشته باشد، جراحی زاویه دار […]

درمان گودی و سیاهی چشم

همین طور که میدانید، سیاهی دور چشم یک وضعیت بسیار ناخوشایند و رایج است که افراد اعم از کودک، نوجوان و سالمند را تحت تاثیر خود قرار میدهد. داشتن سیاهی های دایره ای زیر چشم شما را نازیبا، ناسالم و حتی پیرتر از سن واقعیتان نشان میدهد. و این برای فردی که دچار این مشکل […]

زیبایی بینی بدون جراحی

طی سالیان اخیر عمل های زیبایی به خصوص زیبایی بینی در بین مردم دنیا بسیار رواج یافته و مردم ایران از این حیث پیشتاز این نوع عمل جراحی هستند. اهمیت و تاثیر فرم بینی در زیبایی بینی بدون جراحی بر روی زیبایی چهره فرد غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست چرا که […]