کاشت ریش و سبیل

از گذشته تا به امروز ریش و سبیل نماد مردانگی در مردان بوده است. بدون تردید ریش نقش به سزایی در زیبایی فرد ایفا میکند و رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس فرد دارد چرا که جذابیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. حال اگر بنا به هر دلیلی فرد ریش های خود را از دست دهد باعث ایجاد استرس شدیدی در او می شود و برای مداوای آن به سمت انواع درمان های دارویی و کاشت ریش و سبیل کشیده میشود.

چگونگی انجام کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش همانند کاشت مو سر است با این تفاوت که از میزان دقت و حساسیت بیشتری برخوردار است. برای این پیوند ابتدا باید به جهت رشد موها یا به اصطلاح خواب موها دقت داشت.اگر به این موارد توجه شود کاشت بسیار دقیق و طبیعی خواهد بود.

و اما چگونگی روند انجام کاشت به این صورت است که ابتدا فولیکول های مو از نواحی انتقال دهنده خارج میگردد سپس آنها از هم جدا میشوند و از طرف دیگر در سطح پوست فرد شکاف های بسیار ریزی در جهت رویش موها ایجاد میشود تا فولیکول های خارج شده در نواحی مورد نظر به وسیله سوزن های بسیار نازک بدون هیچگونه آسیبی به پوست پیوند زده شوند.

علت های ریزش ریش

  • طاسی و نداشتن ریش از همان ابتدا به دلایل ارثی و مادرزادی و یا هیپوتریکوزیس  (عدم وجود فولیکول های مویی موجود)
  • کمبود هرمون های مردانه(آندروژن)
  • مشکلات فیزیکی به وجود امده ناشی از سوانحی مانند سوختگی-بریدگی-ضربه-اعمال جراحی-جای زخم-جای اسکار و…

 

چند نکته مهم درباره کاشت ریش!

 

  • گرافت های کاشته شده همانند موهای سایر موهای طبیعی بدن رشد می کند و این حالت به صورت دائمی است.
  • به غیر از مردانی که به صورت ارثی و ژنی ریش آنها رشد نمیکند افرادی که ریش هایی با تراکم کمی دارند و یا قسمتی از آن خالی است گزینهناسبی برای کاشت ریش هستند.
  • همچنین کاشت را میتوان برای افرادی که از پرپشتی یا کم پشت بودن موی صورت خود ناراضی هستند انجام داد تا شکل و فرم چهره ی شخص تغییر کند.
  • باید دانست که موهای کاشت شده از الگوی ریزش مو یا کم پشتی مو و خصوصیات قبلی پیروی نمیکنند.ثابت باقی می مانند و ریزشی نخواهند داشت.

مطالب مرتبط

پی آر پی مو

یکی دیگر از روش هایی که تاثیر چشم گیری در کاهش ریزش مو دارد و نیازی به تیغ جراحی نیست روش پی آر پی مو است. پی آر پی در دهه ی ۷۰ میلادی متولد شده و در بسیاری از کاربرد های گوناگون پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. در این روش مانند فرایند خونگیری […]

مزوتراپی

مزوتراپی

تقویت مو با مزوتراپی همانطور که میدانید امروزه ریزش مو مشکلی غیر قابل انکار و همگیری ست که زنان و مردان زیادی از آن رنج میبرند. از انجایی که مو گنجینه ای برای زیبایی هر فرد محسوب میشود افرادی که با نازکی و یا کم پشتی مو درگیر هستند میتوانند به کمک روش های ارائه […]