زاویه دار کردن فک و صورت

چهره زاویه دار طرفداران زیادی دارد و یکی از خوشایندترین اشکال چهره به شمار می رود. بسیاری از افراد از مربعی و یا پهن بودن تک و چانه خود حس خوبی ندارند. اگر دنبال چهره ای خوش فرم تر،زنانه تر،جذاب تر،هستید و میخواهید صورتتان اجزای متناسب و هماهنگی با هم داشته باشد، جراحی زاویه دار کردن فک و صورت گزینه خوبی برای شماست.

همان گونه که پر واضح است،شکل و اندازه ی اسکلت چهره و بافت نرم آن از ویژگی های اساسی پروفایل صورت فرد است. گونه، بینی و چانه مثلث طلایی را وسط چهره تشکیل میدهند. حال ویژگی های صورت را میتوان به شکل قابل توجهی با کمک جراحی زاویه دار کردن صورت از طریق تقویت قسمت های دارای کمبود ویا کاهش نواحی بیش از حد برجسته اصلاح کرد.

چه افرادی مناسب عمل زاویه دار کردن صورت اند؟

 • افرادی که فک انها مربعی شکل است.
 • افرادی که فک عریض دارند.
 • افرادی که فک آنها زاویه دار نیست.
 • افرادی که چانه شان دایره ای شکل یا نامتناسب است.
 • افرادی که فک آنها زیادی مردانه است.
 • افرادی که گونه های فربه دارند.
 • افرادی که گونه هایشان لاغر است.
 • افرادی که میخواهند از سایش غیرارادی دندان های خود به روی هم بکاهند.

انواع روش های زاویه دار کردن فک و صورت

 • لیپوساکشن :

افرادی که دارای غبغب و از این دست مشکلات هستند گزینه مناسبی برای روش لیپوپلاستی می باشند.همچنین لیپوساکشن برای تیز کردن زیر آرواره و کاهش فک نیز موثرند. این روش برای افرادی که امادگی لازم را برای انجام لیفت ندارند ولی میخواهند فرم ناحیه زیر آرواره را اصلاح کنند بسیار مناسب است. این عمل با برداشتن چربی های ناخواسته از زیر آرواره همراه با پروتز چانه یا بدون ان انجام میگیرد.

 • تزریق چربی :

بخش زیادی از فرایند پیری ازدست دادن حجم به خصوص در بخش میانی صورت است. این روش میتواند تغییر بسیار خوبی را در فک به همراه داشته باشد و موجب متناسب شدن فک که با دیگر اعضای چهره شود. چربی از بدن خود فرد (معمولا از طریق شکاف کوچکی در ناف) برداشته میشود و در نواحی از فک که با گذشت زمان چربی خود را از دست داده اند تزریق میشود. معمولا این عمل بدون بیهوشی و سرپایی صورت میگیرد وامکان دارد بعد از انجام فرد دچار تورم کمی شود که طبیعی ست و ازبین میرود. در ضمن اصلاحات دائمی در فرم صورت ایجاد میشود وهمچنین این عمل تزریق چربی با عنوان انتقال چربی هم شناخته میشود.

 • پروتز های صورت:

با استفاده از انواع پروتزهای صورت مانند گونه،چانه و… که به آنها پرداخته شد نیز میتوان چهره را زیباتر،متناسب تر و زاویه دارتر کرد.

 • بزرگ و برجسته کردن گونه :

گونه های فرد امکان دارد طی گذر عمر صاف شوند و برجستگی خود را از دست دهند این حالت میتواند صورتی کشیده و ظاهری پیر برای افراد ایجاد کند. گونه های برجسته و به اصلاح تو پر ظاهر را سالم تر و جوان تر نشان می دهند.حال با استفاده از پر کننده های مثله رستیلن و جوودرم و همینطور چربی های بدن خود فرد و در صورت لزوم دیگر مواد مورد استفاده پروتز،گونه ها، و نواحی اطراف آن را بزرگ و برجسته میکند.

 • بوتاکس :

ابتدا پزشک جهت زاویه دار کردن فک شما،اناتومی صورتتان را بررسی کرده و ارتباط آن با شکل و اندازه فک مشخص میکند. پزشک از بوتاکس برای کاهش اندازه عضلات بزرگ فک استفاده میکند. او دارو را به عضلات چندین ناحیه تزریق میکند و باعث میشود ساختار بزرگ چانه به صورت موقت کوچک شود و فکی ظریف تر و زنانه تر را به ارمغان میاورد. این روش،روشی سریع، بدون درد است و نیازی به دوره بهبودی و بیهوشی حین انجام عمل نیست.

 • زاویه سازی صورت با نخ :

به کمک نخ های قابل جذب پولیدیوکسانون(PDO) میتوان موجب کشیدن پوست شد و ظاهر طبیعی پوست را به خود بازگرداند. نخ های (PDO) در لایه های چربی یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی (SMAS) در زیر پوست قرار میگیرند. با استفاده از کانول نخ ها در محل خود قرار میگیرند تا کبودی را کاهش دهند.

 • کوچک کردن فک :

روشی که به منظور برداشتن بافت اضافه و زاویه دار کردن فک برای به وجود اوردن خطوط زیبا و خوشایند چهره فرد طراحی شده است این روش باعث میشود فک های بد فرم نامتقارن و نامتناسب اصلاح شوند و هم به صورت تکی و هم همراه با سایر روش های ترمیمی انجام میشود.

 • تزریق ژل :

در کل لازم است با تزریق ژل چانه به حالت تیزی تری دیده شود. همان اندازه که چانه بخش کوچکی از چهره شما را تشکیل می دهد، ۸ قسمت دارد که میتواند بلندتر و برجسته تر شود. برای معین کردن قسمت هایی از چانه که احتیاج به بهبود دارند مشاوره صورت میگیرد. همچنین با ژل میتوان با تزریق ژل هیالورونیک اسید، شکل گونه ها را تغییر داد و زیبایی به نیم رخ و تمام رخ چهره بخشید.

مراقبت های بعد از انجام زاویه دار کردن فک

 • از مواد و لوازم ارایشی در روز تزریق استفاده نکنید.
 • پرهیز از انجام فعالیت و ورزش های سنگین تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق
 • به مدت یک هفته از استخر سونا و چشمه اب گرم استفاده نکنید.
 • تا ۷ روز بعد از تزریق یوگا انجام ندهید.
 • زمان مناسب استحمام را از پزشک خود بپرسید.
 • هنگام خواب به صورت طاق باز بخوابید.
 • از ماساژدادن صورت تا یک هفته بعد از زاویه سازی پرهیز کنید.

مردم چه می پرسند؟

خیر،زیرا در ابتدا از کرم بی حسی کننده یا بیهوشی موضعی استفاده میکنند  تا بیمار دردی احساس نکند.این کار 45 دقیقه قبل از تزریق صورت انجام می شود.

به طور کلی هزینه برای انجام زاویه دار کردن صورت بر اساس دستمزد و سابقه پزشک،روش انتخابی و نوع زاویه دار کردن صورت،تجهیزات،کلینیک،هزینه بیهوشی،هزینه داروها،هزینه پروتز و..تعیین میشود.

طول نتایج درمان در هر فرد متفاوت است ماندگاری این نوع درمان در اکثر افراد ۶ ماه  و برخی مواقع تا ۱ سال است. خوبی درمان‌های تزریقی این است که به محض این‌که تاثیرات ناشی از تزریق از بین می‌روند می‌توان آن را دوباره تکرار کرد.

در واقع هیچ دوره بهبودی و دوره نقاهتی وجود ندارد.حتی شما می‌توانید پس ازانجام آن تا خانه رانندگی کنید. فقط نیاز به رعایت تجویز های دکتر از سمت شما است..

مطالب مرتبط

درمان گودی و سیاهی چشم

همین طور که میدانید، سیاهی دور چشم یک وضعیت بسیار ناخوشایند و رایج است که افراد اعم از کودک، نوجوان و سالمند را تحت تاثیر خود قرار میدهد. داشتن سیاهی های دایره ای زیر چشم شما را نازیبا، ناسالم و حتی پیرتر از سن واقعیتان نشان میدهد. و این برای فردی که دچار این مشکل […]

زیبایی بینی بدون جراحی

طی سالیان اخیر عمل های زیبایی به خصوص زیبایی بینی در بین مردم دنیا بسیار رواج یافته و مردم ایران از این حیث پیشتاز این نوع عمل جراحی هستند. اهمیت و تاثیر فرم بینی در زیبایی بینی بدون جراحی بر روی زیبایی چهره فرد غیر قابل انکار است و بر هیچکس پوشیده نیست چرا که […]

لیفت پیشانی و لیفت ابرو

لیفت پیشانی و لیفت ابرو معمولا برای بازیابی جوانی،جوانسازی پوست و تناسب چهره به همراه جراحی های دیگر زیبایی انجام میشود. همچنین میتوان گفت افراد جوانی که دارای افتادگی ابرو و یا حتی خطوط اخم عمیق در چهره به دلایلی از قبیل استرس و یا فعالیت ماهیچه ای هستند نیز میتوانند با استفاده از لیفت […]